Jak wybrać stoły do masażu, aby jakość do naszego gabinetu była wyjątkowo opłacalna?

Każdy kto pragnie prowadzić własny gabinet fizjoterapeutyczny winien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim działać przez mnóstwo lat oraz jest on koniecznym wyposażeniem, wykorzystywany każdego dnia. Aby nabyć dobre stoły do masażu, muszą mieć one dobrą budowę i parametry odpowiadające zarówno rehabilitantom jak również chorym. Każdy spośród nich posiada wady jak i zalety więc jego zakup powinno być przemyślany. Im większe umiejętności masażysty, tym stół do masażu będzie musiał spełnić pewne warunki. Na początku powinniśmy określić, gdzie będziemy działać. Jeśli tylko w naszym gabinecie, to należy zakupić stół do masażu stacjonarny. Ciężar stołu w tym przypadku nie jest dosyć ważna. Powinno się tu zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w gabinecie przeprowadza masaż więcej niż jeden masażysta. Stoły do masażu przenośne muszą odznaczać się przede wszystkim niewielka wagą. Twoi pacjenci nie zawsze będą mieszkać w budynku jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro. Więc jego waga jest tu szczególnie istotna. Kluczowe jest abyś mógł też złożyć stoły do masażu, zapakować w poręczną torbę i szybko przetransportować do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na układ. Stoły ciężkie będą wyjątkowo solidne i wygodne, natomiast będzie nam je trudno przetransportować. Zatem nabywając wybrany model mobilny powinniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu zrobione z drewna lub aluminiowe?
Aluminium jest o około 10% lżejsze, więc takie stoły będą doskonale sprawdzały się w terenie. Są one też odporne na rożnego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego fizjoterapia możemy zostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem. Stoły do masażu drewniane najczęściej możemy napotkać w SPA. Posiadają ładny, ponadczasowy wygląda, który doskonale dopasuje się w pomieszczenie nowoczesne, lecz też i klasyczne. Ich jedynym minusem jest dość duża waga.

Dlatego wynoszenie go z gabinetu do innego pomieszczenia może sprawić trudność. Stoły do masażu, a regulacja wysokości. Na początku należy mieć na uwadze, że możemy wyróżnić trzy zasadnicze regulacje. Ręczna, jaka jest najmniej wygodna, jednak stoły są znacznie tańsze. Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, który znajduje się albo za zagłówkiem, albo jest w formie przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja elektryczna. Jest ona niesłychanie wygodna, lecz również droga. Dzięki niej możesz łatwo regulować za pomocą pilota wysokość stołu. Wielką zaletą jest również możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z ważniejszych spraw. Nie zapomnijmy o jednej zasadzie im dłuży stół do masażu tym lepiej. Normalnie mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość powinna być również wygodna dla użytkownika, aby wygodnie na nim leżał oraz w momencie terapii nie przechylał się na boki. Stoły do masażu występują w kilku konfiguracjach. Jest ich na rynku sporo. Więc nasz wybór powinien być starannie przemyślany.