Jak dobrze dobrać stół stacjonarny do rehabilitacji, aby spełniał moje oczekiwania.

Stół stacjonarny do masażu to najistotniejsze wyposażenie w pracy rehabilitantów. Stosowane są głównie w momencie fizjoterapii po kontuzjach. Możemy na nich dokonać masaże terapeutyczne z poziomu terapii manualnej czy mięśniowo-powięziowej. Stacjonarny stół do rehabilitacji jak dobrać taki, który będzie najbardziej nam odpowiadał i który będzie dopasowany do sposobu przeprowadzanych sesji. Warto dlatego poznać plusy i wady, które ma stół stacjonarny do rehabilitacji. Na samym wstępie należy określić czy taki stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji będzie wyłącznie w naszym gabinecie czy jednak zdecydujemy się go transportować do odbiorców.
Musimy tu wyróżnić dwie główne kategorie:

  • stacjonarny stół do rehabilitacji – jest on na 100% cięższy, ma dużo funkcji. Natomiast jest on o dużo bardziej komfortowy dla chorego i rehabilitanta. Jeżeli pracujesz wyłącznie w gabinecie będzie to najwłaściwszy dobór.
  • mobilny stół do masażu – jest na 100% lżejszy, mniej przyjemny dla chorego. Ma na wyposażeniu kółka, dzięki którym łatwo potrafisz go przesuwać i jest trochę mniej stabilny. Stoły przenośne, doskonale sprawdzają się w wypadku fizjoterapeutów, jacy prowadzą terapie domowe.

Stół stacjonarny do masażu powinien mieć także możliwość regulacji wysokości. Jest to ogromnie ważne w wypadku fizjoterapeuty, który musi posiadać dobrze ustawioną wysokość do pracy z chorym. Skutkuje to na doskonalszą jakość pracy, ale też na efektywniejszą pracę z klientem.
Możemy tu wyróżnić regulację:

  • ręczną;
  • hydrauliczną;
  • elektryczną.

Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji z regulacją ręczną. Jest to najzwyklejszy model stołu dostępny na runku. Regulacja wysokości odbywa się za pomocą specjalistycznej korby, która zwykle położona jest z tyłu urządzenia. W ciągu pracy bardzo trudno jest zmienić wysokość i położenie chorego. Zatem jest on mało polecany do nowoczesnych gabinetów rehabilitacyjnych.
Stół stacjonarny do rehabilitacji z regulacją hydrauliczną wysokości. Posiadaj on specjalne hydrauliczne siłowniki i po ich wciśnięciu następuje obniżenie stołu. Tego modelu stołu jest w pewnym określeniu „ ugodą” dla chorego i lekarza.
Stacjonarny stół do rehabilitacji z regulacją elektryczną. Są one głownie nabywane przez kliniki i nowoczesne gabinety. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Za pomocą pilota pozwala na swobodną i błyskawiczną regulację wysokości stołu. Możemy ją także prosto regulować w czasie pracy z chorym bez najmniejszego problemu. To który stół stacjonarny do masażu kupimy uzależnione jest także od ceny, którą dysponujemy. Sporo z nich potrafimy nabyć w zwykłej wersji i wersjach Pro.

Różnią się one przede wszystkim grubością ramy jak i obiciem. Materiały użyte w bazowej wersji są mniej trwałe i ich gama kolorystyczna jest o wiele mniejsza. Jak możemy zobaczyć dobór jest naprawdę duży. Najlepiej jeśli wybierzemy taki, który spełni nasze wymagania. Praca dla nas i pacjenta będzie wygodna.