Urządzenia do fizykoterapii jak najlepsze do naszej kliniki w atrakcyjnych cenach?

Na samym wstępie należy opisać czym jest fizykoterapii. Jest to typ rehabilitacji medycznej, która korzysta działanie czynników fizycznych. Aby fizykoterapia była efektywna należy mieć specjalistyczne urządzenia do fizykoterapii, które wspomogą leczenie kontuzji bądź innych urazów. Aparaty do fizykoterapii pomogą nam nie tylko zredukować dyskomfort, ale dodatkowo w natychmiastowy sposób przywrócić kondycję fizyczną. Zabiegi ze względu na sposób użytego sprzętu do fizykoterapii i zjawiska fizyczne możemy podzielić na:

  • Aparaty do fizykoterapii stosujące wiązki lasera. Użytkowane są zazwyczaj, by zmniejszyć odczuwanie bólu po skręceniach czy kontuzjach. Naświetlanie laserem bardzo wspaniale wpływa na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lub leczenia nerwobóli. Laser dedykowany jest bezpośrednio na bolące miejsce. Klient dostaje do ochrony wzroku dedykowane okulary. Cały zabieg trwa nie dłużnej niż 10 minut.
  • Zaawansowane urządzenia do fizykoterapii https://med-store.pl/fizykoterapia/40 takie jak pole magnetyczne. Wykorzystywane tutaj pole magnetyczne jest słabej częstotliwości. Czas zabiegu to około 30 minut. Stosowany jest głównie w terapii po urazach lub reumatoidalnych zmianach. Działa dobrze na nasz system immunologiczny i wpływa na zmniejszenie dyskomfortu. Klient kładzie się na leżance, nad jaką przenoszony jest profesjonalny talerz w kształtach kołowych lub płytek. W czasie zabiegu pacjent nic nie odczuwa.
  • Sprzęt do fizykoterapii jaki jest także stosowany przez wykorzystanie prądu galwanicznego. W czasie zabiegu diody przykładane są na bolesnych miejscach u pacjenta. Muszą one być położone na mokrym waciku, by podnieść przewodnictwo prądu. Stosowany prąd to jakieś 0,2 mA/cm2 elektrody czynnej. Wykorzystywana jest zwykle do leczenia stanów zwyrodnieniowych stawów. Pomaga ona także na ograniczenie stanów zapalnych w organizmie. Czas zabiegu to jakiś 15 minut, w czasie którego chory odczuwa lekkie mrowienie. Po samym zabiegu może pojawić się rumień, jaki w ciągu kilkunastu godzin znika.
  • Aparaty do fizykoterapii, które wykorzystują ultradźwięki. To specyficzna głowica, którą kładzie się do ciała chorego. Ultradźwięki są używane na skórze za pomocą specjalistycznej głowicy, która pracuje z substancją sprzęgająca jak żel czy żel z lekiem.
  • Urządzenia do fizykoterapii , które leczą zimnem potocznie zwane krioterapią. Temperatura stosowana w ciągu tego zabiegu to chociażby -176 stopni Celsjusza. Stosowane może być zimne powietrze lub azot. Tego rodzaju sprzęt do fizykoterapii ma za zadnie zmniejszyć odczucia bólowe oraz zapobiegać dalszemu rozwojowi osteoporozy.
  • Aparaty do fizykoterapii zwane zwykle Sollux. Używa on lampę z oświetleniem podczerwonym, która nagrzewa konkretne punkty na naszej skórze. Okres trwania zabiegu to około 15 minut. Tego typu urządzenia do fizykoterapii idealnie sprawdzają się przy kłopotach skórnych, naświetlaniu zatok przynosowych także w okresie leczenia rozmaitego rodzaju zwichnięć.

Jak postrzegamy sprzęt do fizykoterapii pełni wyjątkową rolę w profesjonalnym oraz szybkim działaniu. Dlatego urządzając swój gabinet powinniśmy zakupić aparaty do fizykoterapii dobrej jakości, jaki nam i pacjentom będą służyły poprzez lata.